På Tema Grafik den 16 februari har vi samlat etsningar, litografier, serigrafier och träsnitt av konstnärer som Jean (Hans) Arp, Olle Baertling, Ernst Billgren, James Coignard, Peter Dahl, Jean Dewasne, Peder Duke, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, John-Erik Franzén, Roj Friberg, Bert Håge Häverö, Karl Höglund, Einar Jolin, Plura Jonsson, Per Julius, Christina Knall, Carl Larsson, Bengt Lindström, Gunilla Mann, Pierre Olofsson, Karl Axel Pehrson, Camilla Pyk, Lars Sjögren, Charles Sjöholm, Marcel Strüwer-van Zuylen, Roland Svensson, Pär Gunnar Thelander, Esaias Thorén, Théo Tobiasse med flera.
Visning: fredag 13/2, lördag 14/2, söndag 15/2 och måndag 16/2